Červenec 2009

G3

30. července 2009 v 11:38 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
No jo, zase jsem jednou něco objevila a budu z toho ještě půl roku paf..
Je to nějakej koncert z Tokia, rok myslim 2005... A je to fakt skvělý, doporučuju se kouknout!

Tady je La Grange (od ZZ Top)

Foxy Lady (od Jimiho Hendrixe)

A tady ještě jedna z toho koncertu, to už je jenom Joe Satriani a jeho skvělá věc War.


One more time 'Smoke On The Water'

28. července 2009 v 22:13 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Tohle je naprosto dokonalý !!!
Fakt, po dlouhý době jsem na něco doslova čuměla s otevřenou ústy.
Je to z nějakýho koncertu G3 z Japonska, ti tři machři vepředu jsou Joe Satriani, Steve Vai a John Petrucci.
Enjoy!... jako já


Seagull

28. července 2009 v 12:19 | Habala |  Hudba
,,Now you fly through the sky, never asking why..."
Je to docela pěkný, hlavně ten konec.


Jo, vlastně, pro náhodný kolemjdoucí, který to neznaj:
Je to z koncertu Queen+PR v Ukrajině z roku 2008, tahle věc se jmenuje Seagull a napsal jí Paul Rodgers spolu s Mickem Ralphsem, se kterým byl ve skupině Bad Company...

Smoke on the water in the lap of the gods.

26. července 2009 v 18:17 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
,,All gods together..." k tomu někdo psal v komentářích.
Vim, že se to nemá řikat, ale kam se hrabe originální verze od Purplů.
Tohle je prostě víc než skvělý!


Ale fakt nedokážu říct, kdo přesně tam všechno je.
Určitě Brian May a Roger Taylor (Queen), pak Ritchie Blackmore, Jon Lord a Ian Gillan (Deep Purple), dál David Gilmour (Pink Floyd), Paul Rodgers (Free, Bad Company), Bruce Dickinson (Iron Maiden), Tony Iommi (Black Sabbath), Keith Emerson (Emerson,Lake and Palmer), Chris Squire a Geoff Downes (Yes), Alex Lifeson (Rush), Bryan Adams, Jimmy Page (The Yardbirds, Led Zeppelin), John Paul Jones (Led Zeppelin, Foo Fighters) ............
Nevim, jestli jich tam neni ještě víc....nebo míň...

Paranoid

26. července 2009 v 17:33 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Určitě znáte tuhle věc od Black Sabbath... Někteří jí řikaj 'metalová hymna'...
Právě jsem na ní koukala na yt a porovnávala, od koho zahraný se mi to líbí víc... Ale asi se to určit nedá.

Takhle nějak to hraje Zakk Wylde:

Takhle nějak to hraje Tony Iommi:

A takhle nějak to hrál Randy Rhoads (bohužel jen audio):

Brian May performs at centre opening

26. července 2009 v 12:11 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Tohle jsem teď našla na oficiálních stránkách Briana Maye.
Já tomu moc nerozumim, jestli tomu rozumíte vy, tak si to přečtěte...
Ovšem to, co tam hraje, je docela dobrý...

28 greatest riffs

24. července 2009 v 18:45 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Teď jsem našla na youtube tohle video. Jamie Moses se SAS Bandem tady hraje 28 různých světově známých kytarových riffů. Teda, všechny nejsou kytarový, například ta Abba........
Skvělý video, skvělý zpracování, určitě se na něj koukněte. A doporučuju vám otevřít si to jako youtube ve vedlejšim panelu, páč to tam pak máte i popis, co všechno je tam za skladby a pod...Randy Rhoads

23. července 2009 v 15:26 | Habala |  Kytaristi - biografie, informace...
Randy Rhoads (celým jménem Randall William Rhoads) je Vám některým možná neznámý. Byl to vynikající kytarista, bohužel však nedoceněný, kvůli brzké smrti... Ale vsadila bych se, že kdyby tenkrát nezemřel, byl by z něj jeden z nejlepších a nejznámějších světových kytaristů a jeho jméno by se dostalo do úrovně Jimiho Hendrixe nebo Erica Claptona....
Randy se narodil 6. prosince 1956 v Santa Monica v Kalifornii. Měl staršího bratra Douga (který byl bubeník a zpěvák) a sestru Kathy. Jeho rodiče se rozvedli, když byl ještě malý. Jeho matka byla ředitelkou Musonia School of Music, proto byl odmalička veden k hudbě. V šesti letech našel na půdě starého Gibsona po dědovi a začal se na něj učit. Dokázal hrát třeba i celý den.
Ve čtrnácti letech založil se svým bratrem kapelu Violet Fox, hráli věci např. od Rolling Stones, Davida Bowieho nebo Mountain. Tato kapela však moc dlouho nevydržela, tak si Randy později založil se svým kamarádem Kellym Garni, který hrál na basu, kapelu The Whore. Později (údajně v 17-ti letech) si k sobě sehnali Kevina DuBrowa (zpěv) a Drewa Forsytha (bicí) a založili kapelu Quiet Riot. Mezitím Randy vyučoval hru na klasickou kytaru.
V roce 1979 sháněl Ozzy Osbourne po tom, co skončil s Black Sabbath, kytaristu. Ozzyho známý Dana Strum doporučil Ozzymu Randyho. Ozzy ho tedy pozval na konkurs, a jelikož z něj byl maximálně nadšený, přijal ho.
Od té doby hrál randy s Ozzym. Jeho kytaru můžete slyšet na albech Blizzard Of Ozz (1980), Diary Of Madman (1981) a na Randy Rhoads Tribute, které Ozzy vydal až po Rhoadsově smrti (v roce 1987) a jsou na něm živé nahrávky, na kterýchje slyšet Randy.
Randyho poslední vystoupení se konalo 18. března 1982. V noci po koncertě letěl letadlem na Floridu, kde měl být další koncert. Letadlo však spadlo a Randy druhého dne zemřel.

Kytary: Vystřídal jich hodně, nejznámější byly Gibson Les Paul a Jackson Randy Rhoads (a ve stejnym provedení i Gibson Flying V), jejíž vzhled si sám vymyslel a které se dál vyrábí na jeho čest pod firmou Jackson a Gibson.
Video: Crazy Train, Spotlight Solo, Spotlight Solo (jenom zvuk, odjinud)


Jimi Hendrix

17. července 2009 v 21:41 | Habala |  Kytaristi - biografie, informace...
Jimi Hendrix, narozen jako Johnny Allen Hendrix, (později po rozvodu rodičů si kvůli otci nechal změnit jméno na James Marshall Hendrix) se narodil v Seattle Washington dne 27. listopadu 1947. Oba jeho rodičové byli profesionální tančeníci (když se narodil, bylo prý jeho matce jen 17 let). Pozdeji se rozvedli a Jimi vyrůstal se svým bratrem Leonem u svého otce. Protože se často stěhovali, vystřídal Jimi hodně škol, ale v osmnácti letech školu opustil, aby se mohl plně věnovat hře na kytaru (na kterou se mimochodem učil od 12ti let). Později sice musel do armády (prý kvůli tomu, aby se vyhnul trestu za krádeže aut), ale po roce byl propuštěn - údajně prý nakecal armádnímu psychiatrovi, že se zamiloval do jednoho z vojáků a propustili ho za "homosexuální úchylku". Pak se teprve začal naplno věnovat hudbě.
Ze začátku hrál s různými skupinami, jako třeba Isley Brothers. Byl čím dál tím úspěšnější (zahrál si s hvězdami typu B.B.King, Tina Turner, Little Richard ...). Později hrál nějakou dobu s Curtisem Knightem, pak se ale osamostatnil a v roce 1966 založil kapelu The Jimi Hendrix Experience.
Jeho sláva stále nabývala až dorostla v roce 1967 do "mánie". Hrál tvrdší bigbeat, rock, bluesrock... Na kytaru hrál neuvěřitelným způsobem, vytvářel strašné množství zvuků (byl průkopníkem efektu "feedback", tj. zpětná vazba), někdy hrál i s různými kytarovými pomůckami a doplňky, které mu vyráběl Roger Mayer, také blázen do zvukových efektů. Spuštěním zesilovačů na maximum získával zvuky, který se dřív při hře považovaly za nežádoucí. Jimi byl prohlášen za nejlepšího svétového umělce tehdejší pop-music. Památné vystoupení proběhlo 18. srpna 1969 na Woodstockém festivalu, kdy hrál poslední, po asi čtyřiceti jiných umělcích a skupinách, které zde hrály během předchozích tří dní, a celý festival tak zakončil. Rok na to, 18. 9. 1970, však nečekaně zemřel - nechtěně se předávkoval léky a během převozu do nemocnice se udusil zvratky. Jeho posledním koncertem byl tedy koncert v Německu 6. září 1970.

Kytara: Jimi byl známej tím, že skoro každou kytaru rozmlátil ...
Jednou z jeho známějších kytar byla černá, psychedelickými vzory pomalovaná Gibson Flying V. Ale jinak hrál většinou na stratocastery Fender. Ta béžovobílá, na kterou hrál např. ve Woodstocku v roce 1969, byla vydražena jako nejdražší kytara světa. A jelikož se ale v tý době ještě nevyráběly kytary pro leváky, měl normální kytaru, jen měl opačně struny.

Brian May

15. července 2009 v 21:46 | Habala |  Kytaristi - biografie, informace...
Brian May (celým jménem Brian Harold May), slavný jako kytarista skupiny Queen, se narodil 19. července 1947 v Hamptonu Middlesex. Má vystudovanou universitu Imperial College, obor fyzika/astronomie. Od dětství se učil na klavír, který ho ale nebavil. Později se začal učit hrát na ukulele a protože dělal rychlé pokroky, brzy chtěl kytaru. K narozeninám dostal španělku, kterou si poupravil na akustickou kytaru. Mezitím udělal zkoušky z teorie i praxe hry na klavír, klavíru se ale dál nevěnoval. Po nějakém čase však zjistil, že akustická kytara mu ke hraní hudby, která se mu líbí, nestačí. Na elektrickou kytaru neměl peníze, a tak se svým otcem vyrobil tzv. Rudý Speciál (orig. Red Special).
Brian nehraje trsátkem - prý jich vyzkoušel hodně, ale s žádným neměla kytara takový zvuk, jaký by chtěl, až později zjistil, že ten pravý zvuk dostane s obyčejnou šestipencí.
Když mu bylo 17, založil s kamarády kapelu, pojmenovali se (podle sci-fi knihy) 1984. Dne 13. května 1967 se konal jeden z památných koncertů této skupiny, když doprovázeli Jimiho Hendrixe.
Skupina 1984 se později rozpadla. Brian ale chtěl hrát v nějaké kapele a tak vyvěsil na školní nástěnku inzerát, že shání bubeníka. Ozval se mu Roger Taylor, budoucí bubeník Queen. Hráli nejprve s dalšími kamarády jako skupina Smile. Něco jejich hudbě ale chybělo, dokud nepřišel Freddie Mercury. Přinášel jim pořád dobré nápady. Zlomový okamžik přišel s Freddieho výrokem "Proč takhle maříte čas? Musíte definovat mnohem originálnější písně. Musíte mnohem jasněji definovat způsob vašeho hudebního vyjadřování. Kdybych byl vaším zpěvákem, věděl bych jak na to." Skupině Smile odzvonilo. K Brianovi, Freddiemu a Rogerovi se později připojil baskytarista John Deacon a tak vznikla světoznámá skupina Queen.
S Queen hrál Brian až do roku 1991, kdy zemřel Freddie Mercury. Ostatní Queeni se shodli na tom, že bez Freddieho by nemělo smysl pokračovat. Skupina sice nikdy doopravdy nerozpadla, ale jen "ukončila" nebo "přerušila" svoji funkci. Po Freddieho smrti koncertoval Brian sám a nahrával sólová alba. Queen byli obnoveni až v roce 2005, kde ale z původní sestavy zůstali jen May a Taylor. Na turné s nimi jezdil Paul Rodgers, se kterým vydali v roce 2008 album The Cosmos Rocks. Tento projekt už byl bohužel zase ukončen.
Momentálně se May věnuje astronomii, ze které v roce 2007 dokončil a odevzdal svou diplomovou práci, desítky let po jejím zahájení.

Kytara: Jedna stránka, Druhá stránka, Třetí stránka
Ofic. stránky: BrianMay.com
Soapbox: Bri's Soapbox

Kytaristi

14. července 2009 v 13:42
Kytaristi a jejich mistrovský díla - ta ještě chvílema žije.

Alba - taky mrtvo

Prd.

13. července 2009 v 16:58 | Habala
Zdravim.
Jen bych chtěla napsat pár slov k úvodu...
Už dřív jsem měla blog pod názvem habala, to bude tak 2 roky zpátky...
Ale přestal mi fungovat blog.cz, tak jsem zkusila založit novej blog, ten fungoval, ale už mě nebaví... A to kvůli tomu, že i přesto, že jsem se snažila všechno mít v příslušnejch rubrikách, jsem se na tom blogu sama nevyznala a když jsem chtěla najít ňákej starší článek, trvalo dost dlouho, než jsem ho našla...
A proto jsem teď, když už mi blog.cz funguje tak, jak má, jsem si založila tenhle...
Pokusim se tu trochu sjednotit ty témata ... Kytaristi, Madonna, Queen a pak další zbytečný videa...
Tak doufám, že sem aspoň občas někdo zabloudí.
Teď jdu bloudit já ------->
-
Editováno po nějaký tý době: Tak mi to nevyšlo, už se tu stejně nevyznam. No nic, nevadí.. Snad.