Prosinec 2009

Hepy ňů jír

31. prosince 2009 v 18:26 | Habala |  Asi nezařaditelné...
Tak už se blíží rok 20010.. Tak vám chci taky popřát, aby se vám líbil a aby vás bavil.
A jestli věříte těm věcem, jako je předsevzetí a různý takový ty novoroční přání a zvyky, tak ať se vám to všechno splní a povede a tak. Jestli střílíte ty pyrotechnický s.. věci, :)) tak ať vám to vyjde a nic se vám nestane. Jestli taky obědváte prvního ledna čočku, tak ať vám chutná. Mimochodem, dneska se nepřejezte, abyste jí zejtra vůbec mohli, přece si nenecháte čočku ujít, že. A o alkoholu ani nemluvim.
Víc mě nenapadá, prostě si užívejte následujících 365 dnů a ať stojej za víc než těch předešlejch 365. ;)

(Hu, první článek bez písničky...:/)

Made of Tears

28. prosince 2009 v 21:28 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Nevim, co napsat, prostě génius, pusťte si...

Vůbec celej ten koncert je geniální. Jestli vás to baví, tak vám to doporučuju. Je to z DVD Satriani: Live! z roku 2006.. A teď jsem někde četla, že snad druhýho února 20010 mu vyjde další DVD z toho turné k albu Professor Satchafunkilus and the Musterion of Rock.. A záznam prej z Paříže. Tak už se docela těšim. :)

So it was Christmas...

27. prosince 2009 v 14:45 | Habala |  Asi nezařaditelné...
Tak jsem se taky chtěla pochlubit s tím, co jsem dostala. :)) Konkrétně teda se dvěma knížkama, ze kterejch mám děsnou radost a ráda bych vám je doporučila, kdyby vás to někoho zajímalo. :)
První z nich je knížka, ze který mám snad největší radost. Dohromady jí dal nějakej pan Ivo Mertl a jmenuje se to Abeceda hudební nauky. Pro mě jako pro amatérsky se "učící" lamu je to geniální věc, je tam stráášně moc věcí, který jsem hledala a nevěděla, kde je najít. O trochu víc o ní třeba tady.
No a druhou už jste asi někde viděli, jelikož teď jí maj všude, i v Tescu jsem jí myslim viděla.. Je to 100 hvězd Popu a Rocku. Možná bych se obešla bez toho Eminema a podobnejch, ale jinak je to fakt zajímavá věc, dobře udělaná. Každá dvoustrana patří nějakýmu interpretovi, buďto sólovýmu nebo celý kapele dohromady. Pamatuju si, že když jsem jí viděla v knihkupectví prvně, zaujala mě tím, že je na obalu Zappa vedle Madonny. Co by si, chudák, asi pomyslel, kdyby to mohl vidět... :))
Pro ujištění, že už jste ji viděli - takhle vypadá obal:
No a nakonec ještě jednu věc. Brácha mi k Vánocum stahnul něco od Floydů. Z toho mám fakt radost a tímto mu velice děkuji. Floydi se mi totiž poslední dobou začínaj čím dál tím víc líbit. Touhle věcí to začlo... ->

Kdyby vás to někoho zaujalo, tady je klip (bohužel se špatnou kvalitou zvuku) -> http://www.youtube.com/watch?v=yr3Qgbk-gBQ

So this is Christmas...

24. prosince 2009 v 12:20 | Habala |  Asi nezařaditelné...
Tak by jsem vám teda chtěla taky popřát šťastný a veselý Vánoce, ať máte v kaprovi (jestli ho jíte) co nejmíň kostí a ať na něj máte hodně citrónu, protože s nim je to strašně dobrý, dál taky ať vám chutná salát, žejo, pak ještě cukroví (já ho nemůžu, máme tu doma takovou sázku - kdo během dneška bude jíst, dá ostatním dvacku), no a ať nezůstanu jenom u toho jídla, tak vám přeju ještě hezkej večer, užijte si ho, a ať až přijdete do pokoje najdete místo spadlýho stromečku stojící stromeček a pod nim snad taky nějaký (pořádný!) překvapení, samozřejmě taky ať jsou překvapení ostatní z vašich dárků... To by mohlo bejt vše. :) Jestli jsem vám zapomněla něco popřát, tak si to domyslete. Hezký Vánoce!

Jo a ještě písnička.
Co já vim, tak je stará.....Tak proč jí hrajou teď všude v rádiích, ona byla nějak znova vydaná, nebo něco..?

21. prosinec roku 1940

21. prosince 2009 v 20:28 | Habala |  Asi nezařaditelné...
Dneska jenom stručně, já totiž pořádně nevim, co psát...
Prostě dneska by měl mít Frank Zappa šedesátý devátý narozeniny. Tak teda všechno nej... :) Taky to byl skvělej šoumen.

Mimochodem, z knihovny jsem si pučila knížku Zappa: Elektrický Don Quijote od ňákýho pána Neila Slavena. Měla jsem jí sice už dřív, ale nestíhala jsem jí číst, je to taková velká bible, tak jsem si jí pučila teď na ty svátky, snad to zvládnu celý od začátku do konce... Poslední dobou jsem na tom s tím čtením furt ňák hůř a hůř. Ale tak abych se vrátila k podstatě věci: jestli se někdo zajímáte o FZ, určitě si tu knížku zkuste někde pučit, sehnat... A to proto, že nejen, že ten ňákej pán Neil Slaven tam totiž Zappu popisuje jako úžasně zajímavýho a chytrýho člověka, ale navíc se tam dozvídám strašně moc informací, který se třeba Zappy ani moc netýkaj. A přitom jsou děsně zajímavý. Plus samozřejmě dokonale sepsaná Frankova tvorba.
Tak to by byla reklama pro dnešek. Stručný to holt nebylo. :) No co.
Hezký svátky.

17. 12. 1949

19. prosince 2009 v 18:48 | Habala |  Asi nezařaditelné...
Tak ještě tuten Paul Rodgers... Vůbec mi nedošlo, že měl narozeniny, sory. A děkuju O'sharkové a Revange za připomenutí. :)
Měl je ve čtvrtek, a to prej že šedesátý. Taky byste to do něj neřekli? :)
A dám sem k němu tuhle písničku, je to 'I Can't Get Enough of Your Love', je to z sedumdesátýho čtvrtýho, z nějaký televize, s nekvalitním zvukem a obrazem, s Bad Company a skvělý. Děsně se mi líbí ten dvojhlas na ty kytary.....

The Human Riff

19. prosince 2009 v 13:18 | Habala |  Asi nezařaditelné...
Tomuhle skřetovi bylo včera (18. prosince) 66 - teda jestli dobře počítam, narodil se v čtyřicátym třetim... Zkrátka, dámy a pánové, popřejte všechno nejlepší Keithovi Richardsovi. :)Sergeant Pepper's one and only Lonely Hearts Club Band

12. prosince 2009 v 21:28 | Habala |  Hudba
Zase mě bratr Oik nakazil Bítlákama. Tentokrát věcí Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band z alba Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band, ale tou verzí na konci, takže celý se to jmenuje Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band (Reprise). Ňák mě baví ten název psát.
Varování: Video obsahuje celý ten krásný a smysluplný text písně.

I need a job so I wanna be a...

11. prosince 2009 v 19:56 | Habala |  Hudba
Paperback Writer ...od Beatláků.
Tak ňák se mi tahle věc začla líbit. Působí na mě strašně pozitivně. :)
Jenom je škoda, že je v blbé kvalitě.
Moc dlouho jí neznám, ale nevěřili jste, jak jsem jí našla... Totiž, já, jako absolutní neznalec, si furt něco hledám o hudbě - sice jsem antitalent a stejně to, co najdu, si nepamatuju, ale baví mě to. A jednou jsem si takhle na Wikipedii četla, co že je to vlastně ten kontrapunkt. A tam v seznamu věcí, kde např. je, bylo tohle...Taková maličkost v jednom angl. článku a jak to zvedne náladu. :)

There's a red house...

8. prosince 2009 v 21:45 | Habala |  Hudba
Tak ňák mám dneska náladu na takový ty pomalý nabluesovělý věci... Asi to bude způsobeno tim, že mam dneska takovou ňákou depresi. A ta bude způsobena tim, že jsem dneska měla tři hodiny matiky. Divim se, že jsem vyvázla živá. :) No, kecám zase.
Prostě jsem si říkala, že sem něco takovýho hezkýho pomalýho dám. Bude to Red House, od pana Hendrixe.
Ten začátek je geniální. Né.. Celý je to geniální. A von taky byl.


Theirs guitars want to burn us down

6. prosince 2009 v 12:30 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Zase jsem si včéra pustila G3, tentokrát koncert z devadesátýho šestýho. Hrajou tam Joe Satriani, Eric Johnson a Steve Vai. A fakt jsou to machři, je to prostě úžasný..
Zkrátka, musim sem dát tohle. Je to věc My Guitar Wants to Kill Your Mama od Franka Zappy. A ten týpek co zpívá spolu s Vaiem neni Bill Gates, jak jsem tam někde četla v komentářích :) Je to ňákej Mike Keneally.

4. 12. 1993

4. prosince 2009 v 19:39 | Habala |  Asi nezařaditelné...
Bylo nebylo, za devatero horami a devatero řekami - lépe řečeno v Kalifornii - žil, byl a dožil jeden skvělej kytarista, skladatel, snad by se dalo říct i zpěvák a jak trefně píšou na Wikipedii "jeden z velkých experimentátorů v dějinách rockové hudby" (já bych před to rockové doplnila 'nejen'), Frank Zappa.
No jo, fakt takový články neumim.
Jenom mě prostě štve, že v dnešní době skoro nikdo neví, kdo to je. Přitom za sebou nechal tolik úžasnejch věcí. Mým snem je slyšet.. No, chtěla jsem napsat všechno, ale to by asi bylo nereálný, ale tak aspoň dvě třetiny z jeho tvorby. :) Byl to génius, to je jasný. A určitě to byl podle mě i skvělej člověk.

So fine.

2. prosince 2009 v 16:50 | Habala |  Hudba
Ňák tu na to nemám čas poslední dobou... Ani náladu, abych řekla pravdu :)
Ale i tak sem teď dám aspoň tuhle věc. Posledních pár dní jí totiž poslouchám skoro furt.


Page je fakt machr. A plís, mám v tom zase bordel, je to Bron-Y-Aur nebo Bron-Yr-Aur? Díky.
Mějte se fajn.