Březen 2010

Shoop - shoop.

30. března 2010 v 16:06 | Habala |  Hudba
Šup, šup, lalala.
Dneska přeskočim to zbytečný a zdržující kecání o tom, jak tady na to nemám čas a tak, jo? 
Tuhle písničku posledních pár dnů poslouchám docela často. Je to Call Any Vegetable od Franka, tady jí ale hraje Zappa ml. s Zappa Plays Zappa. Doporučuju, jestli si to někdo pustíte, přečist si i text, a to třeba tady. Neni to úplně doslova stejný, ale to hlavní je tam furt. Je to o ničem a je to sranda.
Tak se mějte hezky a jestli máte taky od středy volno, myslete na středu.

P.S.: Co řikáte na ten malej velkej třesk?

Tu, tu, tudu.

24. března 2010 v 17:08 | Habala |  Hudba
Nazdár, nazdár.
Promiňte, že tu na to poslední dobou kašlu víc, než jsem si myslela... Nevim proč, čas bych i měla, ale nějak jsem spíš líná. I když mě to baví. Nevim. To je fuk.
Chci si sem dát jednu věc. Včera byl totiž trochu divnej den. Nejdivnější (a nejsmutnější) bylo, když mi kamarádka celá zlitá řasenkou rozpuštěnou slzama oznámila, že jí umřel dědeček. Chudinka. Vůbec jsem nevěděla, co jí mám říct. Takový ty řeči jako to je mi líto, upřímnou soustrast a podobně, to je takový klišé, fakt se to v tu chvíli použít nedá. Jsem hrozná, vůbec jsem nevěděla, co jí mám říct... Aspoň jsem jí dala kapesníky. Je mi jí líto.
Potom odpoledne, když jsem přišla domů, nějak jsem se bavila s tátou a ani nevim jak přišla řeč na to, jak umřel jeho tatínek. Prej by mu bylo letos sto. Hu.
Pak se mi v noci zdálo o pohřbech, přestože jsem v životě na žádnym nebyla (naštěstí).
Ale vzpoměla jse si na tuhle věc, kterou sem teda chci dát a ke který jsem právě napsala dva úplně zbytečný odstavce. Ta věc se jmenuje Funeral March a napsal jí pan Chopin (kterýmu by letos bylo 200, hu). Tuhletu věc nám totiž nedavno pouštěla profesorka (nebo učitelka nebo jak jí mám řikat, on si každej z nich vymyslí něco jinýho a kdo se v tom pak vyzná, stejně nikdo z nich pravej profesor neni :)) na hudebku a dost se mi zalíbila, tak jsem si od tý teda holt profesorky půjčila CD, zkopírovala, vrátila a ještě neposlechla. Pff...
Mějte se hezky.

Black Page

15. března 2010 v 15:33 | Habala |  Hudba
Nazdár, nazdár...
Včera večer jsem koukala na nějaký videa z toho Zappa Plays Zappa, co jsou na tubě, a jsem zklamaná. Ne ze ZPZ, z toho jsem nadšená, z toho, co dělaj, je totiž fakt sranda na to koukat. Jo, menza, no jo. Ale zklamaná jsem z torrentu. Nemůžu nikde najít nic, u čeho by byli seedi...
No a jak jsem teda jakože nadšená, tak jsem si řikala, že bych sem něco dala od nich. A bude to Black Page. A jelikož od videí ZPZ jsem se samozřejmě dostala k videím Franka Zappy, dám sem tuhle věc i od něj.
Ta Black Page má dvě části. Ona totiž byla původně napsaná jako sólo pro bicí a perkuse, až pak k tomu byla napsaná ta melodie. Teda aspoň to řikal sám Frank na začátku týhle písničky na jedný živý zvukový nahrávce, kterou jsem slyšela, ale bohužel nenašla na tubě, ale tak on tam taky moh kecat, že jo... I když asi bych tomu věřila.
Tak tady je to od ZPZ z roku 2006. Jsou tam obě dvě části, na bicí hraje Terry Bozzio, kterej hrál se od roku 1975 do asi 1977 nebo 1978, tím si nejsem jistá, se Zappou, a na kytaru se k nim na tu druhou část přidá Steve Vai, kterej to hrál taky živě s Frankem.
A tady přímo od FZ. To si fakt pusťte, to je zvlášť skvělý, i když je to jenom druhá část. Frank si tam doprostřed melodie (teda spíš až ke konci) střihne docela pěkný najazzovělý sólo...

,,Aaa-aaa-aaa."

11. března 2010 v 19:28 | Habala |  Hudba
Zdar jak sviňa. (Sorry, dávaj ty nový díly Ozzáka, tak jsem zase začla koukat, hehe.)
Konečně jsem se dokopala k tomu, abych si našla něco od těch Deep Purple. A dokopala jsem se k tomu vlastně úplně náhodou. Úplně náhodou jsem totiž už nevim kde narazila na Child In Time, albovku. A docela mě zaujala - aspoň teda dost na to, abych si ze zvědavosti stáhla to jejich první album In Rock. No sakra, lidi, to je fakt nářez - jsem na sebe naštvaná, že jsem se nedokopala dřív.:) S bratrem Oikem z toho teď máme takovou hymnu... Áááááá - to prostě nejde...
Jak na to tak koukám, vzpomínám si, že nám to někdy snad v osmý nebo v devátý třídě pani učitelka Heriánová alias Drsná Hery (ne, alias ne, alias bylo křestní) pouštěla o hudebku a že jsme se jak pitomí puberťáci (ne, že bych teď byla něco jinýho) smáli tomu, že ten pán má růžový tričko a jaký maj všichni máničky a jak se ten bubeník tváří a tak. Teď si spíš řikám, že ten Gillan je machr s pěknejma a hustejma vlasama a že je ten Blackmore machr s pěknou kytárou - to je ten Gibson ES? (Já jsem na ty modely lama, jsem ráda, že rozeznám Lese Paula od Stratocastera:)) A proč on od nich vlastně ten Ritchie odešel...?

Purple Haze

7. března 2010 v 21:57 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Poslední dobou mě tadlecta fialová mlha všude pronásleduje. Hráli to v televizi v nějaký ukázce nebo v něčem takovym, pak na hokeji v takový tý přestávce, během který se buzerujou hokejkama a čekaj, až jim ten pruhovanej hodí puk (omlouvám se všem perfekcionistům milujícím hokej), pak na jedněch stránkách s kytarama a kytaristama o ní něco psali (teda hlavně o Jimim, že jo), pak ten Kennedy hrál taky zrovna tuhle (hu, jaká náhoda)... Je to prostě skvělá věc a já si jí sem musim dát, ten disonantní začátek je geniálnější než geniální. Navíc jsem nedavno našla video G3, kde to hrajou Satriani, Gilbert a Petrucci a fakt jim to jde od ruky a od repráku. Nářez... Ne?
A tady ještě ten originál, ten si sem taky musim strčit... Vždycky, když vidim toho Mitchella, vzpomenu si na jeden komentář na z youtube, už bohužel nevim, u kterýho videa to bylo, ale někdo tam psal: ,,Jesus is everywhere... Here he plays the drums," nebo tak nějak. (Mimochodem, už jsem viděla Hair, včéra. U konce jsem měla co dělat, abych nebrečela. Mě ho bylo ták líto... Ale už si nepamatuju, jak se jmenoval.. :) Berger...?)
Sorry, že sem nedám nějakou jinou verzi bez těch uměle a nevim proč přidanejch vizuálních rádoby efektů, nebo jak to nazvat, ale mě se prostě děsně líbí tahleta verze z Woodstocku, to sólo pak je úžasný (i když tahle verze taky docela ujde...). Na konci je tam ještě Villanova Junction. Taky perfektní.
A dotaz na konec: nekoupili jste si někdo ten Rock&Pop s Hendrixem? :)

Cihly

6. března 2010 v 11:03 | Habala |  Hudba
Tak jsem včera konečně viděla ten The Wall.
Teď nasaďte takovej udivenej ale vážnej výraz a řekněte něco v tom smyslu, že ,,To je síla," nebo že ,,to je hustý." Tak nějak jsem já vypadala po dokoukání. Byla to síla a bylo to hustý. A hlavně to bylo vymakaný. Ten Geldof ho zahrál dobře.
Pár věcí mi tam samozřejmě nedávalo smysl, třeba to, jak malej Pinky najde už velkýho blázna Pinkyho v tý prázdný špinavý hale s lůžkama, nebo taková zásadní věc - jak nebo proč z něj udělali nebo on ze sebe nechal udělat tu uniformu velící skříženejm kladívkům? Zkrátka je to na mě moc složitý. :) Budu si to muset asi pustit víckrát, abych to pochopila... (Teď tu do mě bratr Oik hučí, že to s tou uniformou se mu zdálo. Dávalo by to smysl...)
No, hlavní je, že se mi konečně začla líbit tahleta slavná Another Brick in the Wall. Přiznám se, že dřív jsem jí fakt neměla moc ráda, ani vlastně nevim, proč.

P.S.: Teď čtu u Robky a Jirky, že pan Gilmour dneska slaví. Tak vám děkuju za informaci :) a jemu samozřejmě přeju všechno nejlepší, jak jinak...