Červenec 2010

Seasick Steve

29. července 2010 v 18:23 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Nazdár, nazdár...
Píšu dřív, než jsem si myslela... Ale tohle musíte vidět. Jak řek Oik, když na to koukal: ,,Tak to je frajer." Má recht. Je to frajer.
Je to nějakej americkej kytarista, říká si Seasick Steve nebo "a song and dance man", jak píšou na Wikipedii, kam se mimochodem samozřejmě koukněte, jestli vás náhodou zaujal. Mě teda zaujal. A taky mě zaujal jeden komentář na tytrubce, kde někdo psal něco jako ,,tenhleten chlápek (this guy tam bylo, to si jediný pamatuju) dokáže se třema strunama stokrát víc, než já se všema šesti."
A řikam si, že to je opravdu docela dobrej nápad, ladit si to takhle... (Že bych se vykašlala na ty ladící kolíčky, zachránila bych jenom tři nejfunkčnější a nechala si to taky takhle? :))
...Ahojte zas.

Rajky

28. července 2010 v 14:28 | Habala |  Hudba
Nazdár.
Nějak jsem posledních pár dnů vůbec neměla chuť sem něco psát. To je fuk, to zase příde a zase tu budu vesele spamovat. 
Teď si sem chci dát aspoň tuhle jednu věc. Je to písnička Rajky od Blue Effectu a teda musim říct, že ten pan Hladík je vážně machr. To sólo po šestý minutě je perfektní, hlavně ten jeho nástup...
Tak zase ahojte.

P.S.: Teď čtu Španěla na vesnici od Lennona, to je stejná blbost jako to Písání, takže se mi to samozřejmě strašně líbí. Jestli jste nečetli, sehnat! :) Je to prča.

Smoking blues

24. července 2010 v 14:16 | Habala |  Hudba
Nazdár.
Tak mi tatínek natírá kytaru. Je nádherná. Má ji zavřenou vzadu v chlívku a já se na ní furt chodim koukat. Krk se válí v kuchyni opřenej o zeď, na ten taky koukam furt. Já už se nemůžu dočkat, až jí dá dohromady... Ale taky se furt nemůžu rozhodnout o jménu... Jestli jí řikat Les Paul nebo Jimi Frank. Co z těch dvou se vám zdá lepší? Nebo jak byste ji pojmenovali vy?
   Včera byli v Sedmi epochách Floydi. Jenom nechápu, proč tam dávali ty rybičky...:) To je fuk, byl to fajn díl.

Do těch jsem se teď zamilovala, do těchdletěch jejich bluesovejch improvizací... Pan Gilmour je fakt dobrej.
Neviděli jste někdo ten film Zabriskie Point? (Jestli jo, o čem to je, jaký to je...?)

P.S.: Tohle dávali na fórum, sice je to taky taková plácačka času, ale docela mě to bavilo. :) http://www.frankmontag.com/hobbys/custom_lp_style_guitar.htm aneb postavte si vlastního Lese Paula.

gnoldaeH gnoldaeH gnoldaeH ...

20. července 2010 v 14:25 | Habala |  Asi nezařaditelné...
rádzaN.
Tak včera měl pan královna Brian May šedesátý třetí narozeniny, tak mu samozřejmě přeju všechno nejlepší. Teď tak koukám na ty jeho stránky... A koukám, že mu dali pěknej dort. :) (A ještě koukám, že už taky šediví...)
Dám sem teda písničku k tématu. Od Queenů. Myslim, že jí i napsal pan doktor Brajen... Je to Headlong z Innuenda. Tuhle věc miluju už tak nějak odjakživa a je to jedna z těch, co se mi asi nikdy neoposlouchaj... Je to nářééz. A i ten klip je docela vtipně udělanej, i když už je vidět, že je Freddie, chudák, nemocnej... Ale teda musim říct, že i když mám radši ty starší alba, ty ještě ze sedmdesátejch let, tak i přesto má to Innuendo sakra něco do sebe.
(Původně jsem sem chtěla dát Radio Gaga, než jsem si vzpomněla na tuhle... Ale pod tim klipem k Rádiu je na tubě pěknej komentář ohodnocenej šest a osmdesáti zelenejma palcema, tak ho sem musim zkopírovat: ,,radio gaga is better than gaga on the radio." Pravda pravdoucí.)
A ještě jednu věc bych sem ráda napsala... Už jsem s tim otravná, ale já prostě musim - už mám tu kytaru! HURÁÁÁ!! Já z ní mám takovou radost... Tatínek mi koupil nový snímače, ale pořád na ní nemám přepínač, ten si budu muset koupit někdy později... A taky novou tu ladící mechaniku by to chtělo, tahle se povoluje, už je nějaká stará... Ale jinak bomba. Vážně. (A táta je borec!)
Tak ahojte.

Redunzl

18. července 2010 v 11:59 | Habala |  Hudba
Nazdár.
Já sem nechci rvát pořád jenom Zappu, ale ono to nějak nejde... Takže zase Zappa. Je to věc (příčí se mi slovo písnička) nazvaná Redunzl, později zkrácena na Rdnzl, a já vůbec nechápu, co má ten název představovat. Ono to, myslim, bylo nějak vysvětlený v tý knize od Neila Slavena... Musim někdy do knihovny.
Je to nahrávka z nějakýho Stockholmskýho Opopoppa festivalu z roku 1973. Ten houslista se jmenuje Jean Luc Ponty.

Jacqueline se vrátila z prvního tábora, tak snad někdy pojedem do kytar.cz a do metálšopu a do ikey na džus a do hudebního muzea na tu výstavu o Beatles. Tak už se těšim, i když ještě nemám na co, jelikož jsme se ještě nijak přesněji nedomlouvaly.
Dneska musim Jacqueline vrátit Franka Jimiho, toho jejího tmavomodrýho stratocastera. 
Pan Olaf prej už má v cajku tu kytáru a zejtra ráno jede k doktoru, tak se prej staví.
V září tady možná bude na autosalónu nějakej revival Queenů, bohužel nevim, jakej... Táta je viděl včera ve Stodu u Plzně (nebo někde tak), kde hráli po nich... A že prej to byl nářez a "Mercury" zněl jako Mercury. Tak je sem pozvali... Tak snad to vyjde. Taky se těšim, i když ještě nemám na co.
Tak ahoj.

Čelo

15. července 2010 v 11:00 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Brý ráno.
Dweezil Zappa má novou PRS a k ní svý nový efekty... Ale tohle už je moc, nějak mi to mozek nebere.
No nic, jenom jsem měla pocit, že to musíte slyšet. (A taky vidět to vykládání na hmatníku, zajímavý, ne?)

Jo a pan Joe Satriani, jak už psala O'sharková, má dneska, patnáctýho července, ty padesátý čtvrtý narozeniny. Tak mu někdo, prosím, vyřiďte, že mu přeju všechno nejlepší. (Když jsem se o tom nedávno bavila s Jacqueline a řikala jsem jí, kolik je Satrianimu a kolik Vaiovi a tak, řekla mi, že používaj dobrej mejkap. :))

Mnohem kytarovější

14. července 2010 v 22:18 | Habala |  Hudba
Nazdár.
 Teda, lidi, povim vám, že mám fakt radost, že jsou prázdniny. Kdybych teď byla ve škole, nemohla bych se na nic soustředit. Ani tak ne kvůli tomu hicu, jako spíš kvůli kytarám... Vždyť já nemám poslední dobou v hlavě nic jinýho, než kytary, kytary, kytary... To jsou tak krásný stvoření. :) Toho modrýho Stratocastera mít nebudu a jsem z toho nehorázně šťastná. Budu mít mnohem, mnohem, mnohem, mnohem, mnohem, mnohem, mnohem, mnohem, mnohem, mnohem, mnohem, mnohem a ještě jednou mnohem lepší stvoření... Lese Paula. To čumíte, co?!??!!!?...Teda, vy asi ne, ale já jo. Jako puk.
Tatínek má totiž už od dětství kamaráda (a strašně ho nemá rád a bojí se ho, protože je o šest let starší a zlomil mu hokejku :) ), řiká se mu Olaf a staví a rekonstruuje různý strunný nástroje (Měl tam třeba takovou obrovskou vyřezávanou akustickou kytaru, nebo brač - nástroj, kterej jsem v životě neviděla. Bohužel se mi ho nějak nevede vygooglit. Jo a Robko - měl tam dřevo od nějaký asi taky u něj doma vyrobený niněry. :) Nebyly na tom klapky, struny, nic - jenom ta velká placatá díra na kolečko a prach a na hlavě vyřezávanej paňáček, něco jako Krakonoš).
Tak abych se dostala k tomu, co chci celou dobu napsat ale kvůli nadšení mi to nějak nejde - tatínek měl, když jsme byly ještě malé a (do jisté míry) hubené dětičky, toho Lese Paula, teda kopii, kterou vyráběl taky pan Olaf, doma (ale já si ho bohužel vůbec nepamatuju), jenomže ten pan Olaf mu ho jednou odvez a v tý svý dílně rozmontoval do posledního šroubku. A tatínek se s Olafem nějak domluvil, že by si ho jako vzal zpátky, tak jsme tam dneska jeli, viděli, žasli nad vyřezávanym trpaslíkem a vodníkem a pak jsme jeli zpátky s tím, že Olaf dá Lese Paula dohromady a přiveze a za odměnu si odveze nátrubek (on má trumpetu, ale nemá nátrubek a tatínek má nátrubek, ale nemá trumpetu) a tátovu starou pilu a snad i flašku rumu.
Tak jsem zase napsala pár nadšenejch a nudnejch odstavců o ničem... Tak sem dám písničku. ZZ Top jsem nikdy moc nevyhledávala, přestože vím, že jsou dobří a bez Blue Jean Blues bych nemohla žít, takže se zase projevuje můj slabý IQ (prej do toho spadá i to, jak je člověk aktivní v hledání nových informací). :) No jo, tak už radši tu písničku.
Je to písnička Sharp Dressed Man.
Tak dobrou noc.
P.S.: Tak mi třeba řekněté... Kdyby se nenávratně blížily narozeniny vašeho tatínka a vy byste furt nevěděli, co mu dát, co byste dělali?
P.P.S.: Teď jsem vlezla k Vali na blog a koukám, ona má narozeniny, teda její blog (Ještě jednou všechno nejlepší! :) ). Tak mě napadlo, že já už tady taky asi tak přibližně ten jeden rok poctivě spamuju, tak mi to nedalo a koukla jsem se do archivu. Tadá, 13. července 2009 tu byl zveřejněn nejstarší článek... Tak jsem to prošvihla. (Ale i tak ti, ty jeden blogu, opožděně gratuluju, že mě ještě nesereš...)

Na co se dá narazit na youtube...

11. července 2010 v 22:07 | Habala |  Hudba
Nazdár, nazdár!
Dneska sem dám jednu takovou věc jen tak pro odlehčení... Narazila jsem na ní těď na youtube. Bude to Peaches en Regalia od Franka Zappy a je to docela sranda poslouchat, teda hlavně tuhle verzi... (Navíc teď Oik sehnal na netu hru Mario, toho instalatéra mezi komínama a houbama. Tak ho teď furt pařim. A tohle se k tomu hodí - akorát teda u druhýho a čtvrtýho kola mam radši tu původní hudbu...)

Taky, když jsem zapla to youtube, vyskočilo tam na mě v tý části Mohlo by se vám líbit nějaký video s Lady Gagou. To mě tak vyděsilo, že jsem je musela jít buzerovat, tak jsem jim tam pod to napsala, že ,,R.I.P."... No jasně, že ti praví a skalní a zarytí fanoušci, kteří jí za dva roky odkopnou, protože se objeví ňáká nová a ještě drzejší Gaga, neuměj přiznat pravdu. :)) Ale fakt, vždyť je to prostitutka, Hlaváčku. Kroutit se a občas vzdychnout do mikrofonu umí každej, kdo se rád ponižuje před lidma. Jenom je mi líto, že takovíhle lidi pak vydělávaj většinou víc, než ti, co opravdu něco umí...
Tak jsem se zas vykecala (Sorry, já se nudim... Mě v tom hicu nic neba, tak dělám kraviny a plejtvám tím jindy tak drahocenným časem. Ale nebojte, Atlas Hub (facebook) jsem si ještě nezaložila.), tak se mějte.
Teda vlastně mám ještě dotaz: Nevíte, co nebo kdo to je ten Krůtomluv? A když už se ptam - co znamená zkratka IMHO (nebo IMHAO, teď nevim, jak to vlastně píšou)?

Building the Church

9. července 2010 v 12:28 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Nazdár... Sakra, lidi, to nejde. (Je to Building the Church od Steva Vaie.)
Teď napíšu něco opravdu hodně odvážnýho, namyšlenýho a naivního a kdovíjakýho ještě: přijde den, kdy to zahraju. Hehe... Né, to fakt nejde, zkoušim podle tabů ten tapping a zní mi to tak nějak všelijak blbě - buď to stíham, ale mam ten zvuk takovej nevyváženej... A nebo to nestíham. :) Ach jo...
Když už sem zase cpu Vaie, koukněte se na tohle. Už ukončili nějakou tu soutěž Design a JEM, kde měli lidi posílat jejich návrhy na to, jak by mohla vypadat nová kytara, a Steve pak vybral výherce. Ibanez pak vyrobí dvě kytary podle toho vítěznýho návrhu, jednu pro Vaie a jednu pro toho pana Alessandra Serraga, kterej vyhrál s tímhletim. A tady jsou další návrhy, který se líbily... To jsou ale kýče, co? :) Některý jsou zajímavý, ale některý teda... No teda. I když ta celá dřevěná (předposlední řádek uprostřed) je docela snesitelná... Ale i tak - utvrdilo mě to v tom, že nemám ráda ibanezky.
A s tim modrym Stratocasterem to vypadá bledě. Máme rozbitej vysavač.
Tak se zase mějte. A kdyby jste někdy měli možnost jet na Konopiště, jeďte. Je to tam pěkný, včera jsme tam byli. Maj tam chodu plnou parohů, hlav různejch tetřevů a tetřívků a jelenů a zubrů a medvědů a kůže z tygra a podobný úlovky. (Hustýýý...)

Green Day

6. července 2010 v 17:01 | Habala |  Hudba
Čuste.
Tak konečně trochu prší... Tak sedim u kompu a snažim se udělat si pořádek v dokumentech a nějak mi to nejde (ostatně jako všechny činnosti podobný uklízení). Ale narazila jsem tu v jedný takový složce s různejma písničkama na jednu věc od Green Day, která se mi jednu dobu dost líbila, vlastně i teď, když jí poslouchám, se mi docela líbí... (No, co si budem nalhávat, bejvávaly časy, kdy jsem kromě Queenů, Schmitzera, Madonny a tadytěch komerčních idolů punkovejch pubertálních holčiček nic jinýho neposlouchala. To už je tak... Šest nebo sedm roků? Hergot, to jsou změny, zajímalo by mě, co budu poslouchat za deset let :)...) Navíc, teď prej byli tihleti zelenáči v Praze, dvě kamarádky od nás ze třídy na nich byly a vedle jedný z nich jsem potom, když se rozdávaly vysvědčení, seděla. Samozřejmě, že vysvědčení jí bylo úplně fuk, ta byla úplně odvařená z koncertu, ukazovala mi takový ty malinký papírky, který tam na ně padaly a který se jí povedlo nachytat, lístek, fotky v mobilu a podobný věci. (A představte si - oni prej během koncertu vytáhli tři lidi z davu, dali jim nástroje a řekli jim, ať hrajou místo nich... A nějaký holce, co měla hrát na kytaru, pak tu kytaru prej nechali...! A to oni hrajou na Lese Pauly. Já myslela, že se půjdu zastřelit, když mi to řikala... :) To jsou věci.) No a tak mě prostě napadlo, že bych sem tuhle věc mohla dát, jakože k tý příležitosti toho, že tady hráli... A taky k příležitosti, že si uklízim dokumenty. Ta věc se jmenuje Hitchin' a Ride a ten klip nějak nechápu.

(Jo a ten Vai mi z toho dývka furt nějak nejde vytáhnout, holt jsem na takový věci levá... Chjo.)

Vražda!

5. července 2010 v 12:05 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Nazdár...
Mám od Jacqueline půjčenýho na dva tejdny (jela na tábor) zase Franka Jimiho, toho jejího modrýho Stratocastera. To je tak super věc, lidi, na to se hraje fakt úplně samo... Jediná nevýhoda je, že když pak vezmu do ruky tu svojí akustickou jazzovku, kterou miluju, ale na kterou se blbě hraje... Tak pak vůbec nic neumim, jak mám zvyklý ruce od toho strata. :)
Taky jdu dneska s tou Petrou, kterou bych ráda připravila o kytaru (jestli to vyjde, bude to Jimi Frank... Nebo Jimi Zappa, to se nám takhle dohromady líbí...:) A nebo ještě něco úplně jinýho, i když zatim mě vůbec nenapadá, co.), k rybníku, tak snad se s ní nějak konečně domluvim. Akorát doufám, že nezačne lejt... Neprší tam u vás někde? U nás to vypadá, že bude, ale furt nic, akorát bylo v noci děsný dusno, jak před bouřkou, ale nespadla ani kapka, akorát jsem kvůli tomu dusnu a vedru nemohla usnout.
Sakra, zase moc kecám. Já musim jít něco dělat, jinak se nudim a pak jsem ukecaná.
Pusťte si tuhle věc, jestli máte čas a náladu. Je to od Steva Vaie (už jsem sem od něj delší dobu nic nedala, co?) a jmenuje se to The Murder a dost se mi to líbí. Hlavně tahle verze s orchestrem. (...Teď prej, myslim, taky připravuje něco pro orchestr, tak už se těšim, jak to dopadne.)
Editováno: Teď jsem si to teprv pustila celý akoukám, že to je nějak krátký... Oni to, šmejdi, uřízli. A jinak to na youtube neni... Tak se omlouvam, večer zkusim přijít na to (zeptam se Oika), jak se to vyřízne z DVD a zkusim to dát na youtube celý, protože to tam prostě musí bejt...:)

A ještě jedna verze, už bez orchestru... Sice to neni ono, ale taky tam s tou kytarou předvádí docela zajímavý kousky. Nepochopim, jak dokáže z "kusu dřeva" dostat takový zvuky, jako třeba hned na začátku, přesněji na 0:30... To do ní fouká, nebo co? ...Chápete to někdo?
Tak zas čaute, jdu něco dělat (jíst).

Dragon Attack

4. července 2010 v 15:12 | Habala |  Hudba
Nazdár. Jak žijete? Taky máte všude takový vedro?
Já teď koukám na Queen Rock Montreal, což je koncert z roku 1981, tedy z dob, kdy vydávali alba, který mě nikdy moc nebraly... The Game, Hot Space a tak. Ale asi si je stejně někdy všechny poslechnu, protože tady na tom koncertě z Montrealu hráli Dragon Attack právě z The Game, kterou jsem předtím, se musim přiznat, nějak neznala a nevnímala... Ale je dobrá, ne?
Písnička samotná začíná až asi po minutě, na začátku si tam Freddie ještě yeahuje a alrightuje na celej stadion. ...Jo a jak se furt všude píše, že mu to nejlíp zpívalo až tak v tý půlce osmdesátejch let, na tom Magic turné a tak... Tak to teda ne. Tady je to mnohem lepší. :) Je to bůh.

A Saucerful of Secrets

3. července 2010 v 17:28 | Habala |  Hudba
Ahojte. Přeju pěkný prázdniny.
Včera jsem žehlila. Zase. Tak co se dá dělat u žehlení... Jenom poslouchat, nic jinýho. Tak jsem si k tomu pustila zase Pink Floyd z Pompejí... A zase jsem se tam zažrala do jedný věci. Je to A Saucerful of Secrets z alba Ummagumma. Oik sice nadával, že je to děsný, táta taky nadával, když jsem na to koukala prvně... Ale mě se to líbí. Zvlášť ty Masonovy bicí.A ta pomalá část potom je taky dost pěkná...

P.S.:Omluvte tenhle vzhled tady... Chtěla jsem to tu, když jsou ty prázdniny, nějak rozveselit. Moc vesele to nevypadá, ale tak co... Stejně to zase za chvíli změnim.:)