Srpen 2010

Light Years Away

31. srpna 2010 v 15:38 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Nazdar!
Pan Joe Satriani zveřejnil první singl z novýho alba, jehož název je mi záhadou - Black Swans and Wormhole Wizards (hergot, ať už to je k slyšení celý). To je nářez! Jmenuje se to Light Years Away.

Zejtra do školy, ach jo. Děsně ty prázdniny zdrhly... No, vám, co tam zejtra taky musíte, přeju, ať vás to tam baví a ať se celej ten následující školní rok daří. (A Robko, tebe ať to baví v práci..:)
Tak se mějte.

P.S.: Teď jsem narazila na zajímavej web - bestrock.cz

John Petrucci - Suspended Animation

30. srpna 2010 v 19:09 | Habala |  Alba
    U Petrucciho je jasně slyšet, že má co do činění s Dream Theater. Tím myslim samozřejmě ty typický a docela častý změny tóniny, rytmů, občas i výskyt nějakejch nezvyklejch lichejch rytmů nebo i polyrytmů. Abych řekla pravdu, některý takový věci (a to se netýká jen Johna a DT) mám občas, když jsem zrovna líná, docela i problém poslouchat. Ale to samozřejmě záleží na náladě, jinak je hudba na tomhle albu perfektní a vymakaná. Četla jsem teď jeden názor, že to, za co je Petrucci fanouškama DT, kteří nejsou posedlí kytarama, kritizován, si vynahradil tady. A dost dobře si to vynahradil. (Jen je mi u týhle desky líto jedna věc - kvalita zvuku. Holt už je jiná doba... Že jo.)
    Suspended Animation je Petrucciho první a zatím i poslední (ale snad někdy uplácá další) sólovej výtvor. K tomu, aby si udělal sám album, ho dotlačilo to, že v roce 2001 ho Satriani s Vaiem vzali s sebou jako třetí G na turné G3, kde si John nahrabal hromadu novejch fanoušků.
Suspended Animation
Vydáno: 2005, Sound Mind Music
Nahráno: Little Bear Studios (Suffern, NY), Sound On Sound Studios (NYC, NY)
Hrajou tam:
Kytara: John Petrucci (kdo jinej)
Bicí: Dave DiCenso, Tony Verderosa, Mike Portnoy
Baskytara: Dave LaRue, Tim LeFebvre

Budu to dávat pod perex, jo? Nemám ráda, když se mi to dlouho načítá...

Album slovy

30. srpna 2010 v 19:07 | Habala |  Alba
Nazdár, nazdár...!
Tak chudinka náš počítač se nás asi po tom, co do něj furt něco stahujem a necháváme ho ze strany otevřenej a práší se do něj, snaží opustit. Blbec jeden. Ach jo. To je teď fuk, však on se ještě rád vzpamatuje.
Založila jsem novou rubriku, do který bych ráda, jestli budu mít chuť a hlavně čas (toho se bojim), přidávala takový svý názory na různý alba různejch interpretů. (Původní nápad byl napsat sem o svejch favoritech na nejoblíbenější alba, ale bojim se pouštět se i do takový klasiky, jako je třeba The Dark Side Of The Moon...). Uvidim, jak mě to bude bavit. Kdybyste tam našli něco, s čím byste nesouhlasili nebo co by vás dokonce naštvalo, tak mě, prosím, nezabijte, uklidněte se a napiště mi, co se vám nelíbilo, a budem diskutovat (v klidu a míru!). A taky samozřejmě budu ráda, kdybyste mi k tomu psali i vy sami vaše názory na dotyčný album, dotyčný skladby z dotyčnýho alba, nebo aspoň na obal alba :). Ať se tu něco děje, vždyť tenhle blog je o ničem.
Už jsem na zkoušku zkusila napsat jedno album, tak ho sem hned dám. Neděste se a hledejte chyby. Děkuji.

Pražákům, těm je tam hej.

26. srpna 2010 v 18:56 | Habala |  Asi nezařaditelné...
    Nazdár, nazdár!
    Tak jo. Samozřejmě to zajímavý bylo, takže si sem o tom napíšu...
    (Připomínám, že to píšu hlavně proto, abych si to někdy mohla přečíst znova a zavzpomínat, takže to číst vážně nemusíte, respektive nečtěte.)
Pravdivá písnička. A taky nářez, hlavně na 2:20.

Jééééééééés!

24. srpna 2010 v 11:00 | Habala |  Hudba
Nazdár!
Tak nakonec tatínek multiefekt (asi snad) nechce. Hurá. Co říkáte na tenhle efekt? Ten se mi docela líbí.
Zejtra jedem s Jacqueline a s Oikem do Ikey na kafe a na ten jejich dobrej grepovej nebo pomerančovej džus (a na ten se těšim), pak do toho hudebního muzea na výstavu o Beatles (a na tu se taky těšim) - a taky bych je ráda zatáhla na normální výstavu, takovou tu celoroční, mohlo by to bejt zajímavý. Byli jste tam někdy někdo? Jaký to tam je? - a cílem výpravy budou samozřejmě kytary.cz (a tam se fakt těšim)... Jestli uvidim něco, co se mi hodně zalíbí, tak sem o tom určitě zasejc napíšu nějakej nudnej a přehnaně nadšenej článek.
Jestli vám nevadí Chickenfooti a chcete si poslechnout nějakej nářezovej a energetickej koncert, doporučuju ten jejich Get Your Buzz On Live. Před pár dnama jsem ho stáhla a poslouchala bych to nejradši furt dokola. Mam z toho jejich kraválu dobrou náladu a dost mě to baví. Např. tahle věc. Down The Drain. To je kouř! Hlavně tak ke konci, posledních pár minut... Yéééééés!

Jinak, v nahrávání jejich novýho alba si prej dali (bohužel) přestávku - Chad Smith hraje s Paprikama, Sammy s Aerosmith, Satch už má hotový svý sólový album, už jenom čekaj na vydání (na satriani.com už je k slyšení kousek jedný písničky) a Mike Anthony prej dost tvrdě maká v kuchyni na nějaký omáčce.
P.S.: Asi v sobotu a asi v devět večer budou dávat Zappu v Praze. Hu. (Nesouvisí ono to s Bigbítem?)

Multiefekty?

20. srpna 2010 v 22:49 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Nazdár.
První věc - musím něco říct: ASI NE multiefektům. Dneska jeden táta přines domu, pučil si ho na zkoušku od kamaráda. Že prej by napůl se mnou (teda půlky to nebudou, on by platil asi třikrát tolik, co já) jeden koupil, jde k tomu zapojit i jeho banjo, na který si teď nově přidělal snímač. Jenže já ňák nevim. Teď jsem si to nějakou dobu zkoušela a místo toho, abych byla nadšená, jsem naštvaná, jaký to dělá hnusný zvuky (fakt, zní to jak ze synťáku) a taky mi z těch zvuků (šumů), který navíc zněj jenom někdy (třeba při bendu zůstane u většiny efektů znít jen ten hlubší/počáteční tón), bolí hlava. Ale táta to asi chce. Tak nějak nevim... Co si myslíte o těch mulťácích vy, máte s tim nějaký zkušenosti?
Druhá věc - zjišťuju, že tady na Rakovnicku jsou fakt dobrý rockový kapely, nedavno jsem tu psala o Sonic Temple a teď budu psát o Dlouhym Kouři. Slyšela jsem je včera v letnim kině, byla tam taková akce na podporu těm povodněma zasaženejm oblastem a střídaly se tam různý hudební i nehudební (tzn. hiphopácko-taneční) útvary a oni byli jedním z nich. Jsou to takový tři máničky, basa, bicí a kytara, ale fakt... To je kouř. Dlouhej Kouř. Kdybyste někdy na plakátě četli jejich jméno, zkuste na ně jít. Upoutávka: jako první věc zahráli Hendrixovu Red House s docela slušnym českym textem. Upoutávka číslo dvě: ten jejich kytarista je fakt dobrej! Upoutávka číslo tři: zahrál i zubama. :))
To je zase sloh dneska. Pusťte si, máte-li čas a náladu, tuhletu skladbu. Opět od Paula Gilberta, opět z jeho novýho alba, opět skvělou - teda aspoň podle mě. Jmenuje se Blowtorch. (To podle slovníku znamená letlampa. Zajímavý název.)

A vyhlašuju soutěž: Kdo mi spočítá, kolikrát se během celý tý skladby zopakuje tón h, dostane dort.
A taky přeju všechno nejlepší Ianu Gillanovi a Robertu Plantovi. Tramtadadá!
Ahoj.

Pavouk Paul

18. srpna 2010 v 19:50 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Nazdár, nazdár. Pomóóóc!
Stěhujou se sem pabouci. Oškliví, velcí, chlupatí, nohatí a jedovatí. UÁÁÁÍÍÍÁÁ... Vy někteří - teda některé :) - jste tam na Moravě, už jste se s nějakým setkali tváří v tvář?
(Jestli máte rádi pavouky, tak se omlouvam, že tu o nich píšu takhle urážlivě...)
Nedavno na fóru řešili pana Paula Gilberta, respektive jeho malíček. Někdo tam psal, že s ním mluvil v zákulisí a nechal si podepsat kytaru a že spíš koukali na tu Gilbertovu a taky na jeho malíček, že prej ho má nějak podezřele nepřiměřeně dlouhej. No, je fakt, že když koukám na ty videa, kde je vidět levačka, tak to vypadá, jak když po tom hmatníku leze ňákej pavouk (to psali taky na tom fóru). Ale zní to neuvěřitelně.
Stahla jsem si na zkoušku to jeho nový album Fuzz Universe... Jo, docela dobrý. Dokonce docela hodně dobrý. Třeba tahleta stejnojmenná úvodní věc. Ta je fajn. A už jsem jí ozkoušela jako vyzvánění na telefonu - funguje perfektně.

Jo a dvacátýho sedmýho listopadu zahraje ve Zlíně.

Blues About Stone a /|\

17. srpna 2010 v 22:39 | Habala |  Hudba
Nazdár.
To jsou haldy nový hudby. Čím dál tím víc se mi líbí Dream Theater. Čím dál tím víc se mi líbí Paul Gilbert. A čím dál tím momentálně nejvíc se mi líbí Blue Effect, ty alba s Jazzem Q jsou úžasný. I když tohlencto blues z něj zrovna neni. Je z alba Meditace, který je mimochodem taky úžasný. A taky jsou úžasný ty přechody do dominanty a do subdominanty v týhletý věci.

A taky Chickenfooti fakt makaj na nový desce (ale trvá jim to, sakra, Chad totiž zároveň hraje s RHCP a Joe si vyrábí i svý album) a dali na youtube takovou ukázku a kvůli ní už se strašně těšim, až to bude venku - ten riff, co začíná na 1:16, to je nářéééz... Prostě /|\.

4 minuty a 33 vteřin

16. srpna 2010 v 21:50 | Habala |  Hudba
Nazdár.
Znáte tuhle věc od pana Johna Cage? Jestli ne, tak si jí určitě zkuste poslechnout. Mnozí to uvádí jako příklad vrcholu hudby. (Na začátku tam někdo chvíli mluví, tak to vydržte nebo přeskočte...)

Jak se vám to líbí?
Je to asi jedna z nejoriginálnějších skladeb - 4 minuty a 33 vteřin ticha. Z těch vážnejch výrazů ve tvářích těch lidí v orchestru jsem měla záchvat smíchu. Ale že je ten orchestr perfektně sehranej, co? :)
Jinak, znáte tohohle pana Cage? Jestli jo, doporučili byste mi něco od něj? Já od něj slyšela zatím na youtube jen pár věcí, ale najdu si toho víc, prej třeba složil klavírní koncert, kterej je rozdělenej na jednotlivý časový intervaly vrzáním víka od klavíru...

Mimochodem, to starý stavění vlastního Lese Paula, jak jsem tu dávala nedavno, už nefunguje, ale ten nějakej pan Montag, kterej to tam má na těch stránkách, udělal novej editor, trochu vymakanější. Taky jsem takhle viděla Ibanezky - ty JEMy. A pak taky Explorery, ale ty mě tolik nebaví... Tak zas ahojte.

P.S.: Přesně před 33 lety umřel Elvis a přesně před 52 lety se narodila Madonna.

Titulek

15. srpna 2010 v 20:57 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
...Proč se, do prkýnka dubovýho, musí každej článek nějak jmenovat, když člověka kolikrát nic nenapadá.
Nazdár, nazdár.
Ukázalo se, že Oik je normální - začal se učit na baskytaru a fakt mu to sakra jde, zdědil talent po tátovi, se má. Jenom je škoda, že nezačal dřív, to by dneska hrál jak... Dosaďte si podle vás nejlepšího basistu.:) (Von mi pak určitě vynadá, že tu o něm píšu...)
Tak nějak jsem si vzpomněla na tohleto video, co jsem nedavno viděla a tak jsem na něj taky zapomněla... Ani moc nevím, o co jde - co to je, odkud to je apod., vim jenom, že Paul Gilbert a Billy Sheehan jsou machři.Michal Prokop Les

13. srpna 2010 v 19:28 | Habala |  Asi nezařaditelné...
Nazdár.
Dneska je prej panu Michalu Prokopovi 64 let.

A taky pan Les Paul má výročí, bohužel smutnější - dneska je to rok, co umřel.Anti-shred blues

12. srpna 2010 v 13:57 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Nazdár, nazdár...
Poslechěte si tohle.
Tomu to hraje... (A jakýho má strata, tmavě červený jsou nádherný...) Je to jeden ze soutěžících v jedný soutěži na guitarnoize - soutěžící si stáhli doprovodnou hudbu, na kterou měli vymyslet sólo. Ještě to neskončilo, ale už tam zveřejnili několik málo z těch, co to poslali. Tenhleten pan Lyle Watt je jeden z nich (píšou tam, že to poslal ani ne den po tom, co to vyhlásili - borec). Tak mě nějak začlo mrzet víc než kdy jindy, že takhle hrát nikdy nebudu. Hlavní cenou týhle soutěže je totiž kromě různejch efektů a podobnejch věcí kytara Paul Reed Smith...

Elektrickej pohřeb

11. srpna 2010 v 17:30 | Habala |  Hudba
Takovej tajemnej název. Oni maj Sabbati vůbec ty texty takový hustýýý. (Kouř.) Je to z Paranoidního alba, ze kterýho se mi líbí ten zvuk víc, než ze živáků, co jsou na TyTrubce, tak si sem šoupnu albovku, na tý teď, jak se říká, ujíždim. (Tohle furt zkoumám a nechápu a nemůžu to najít - nevíte, jestli se kolem toho ,,jak se říká" fakt píšou čárky a nebo ne...?)

Četli jste tu knížku od Gillana a Cohena, tu "Ian Gillan: Muj život s Deep Purple"? Jestli ne, doporučuju, sranda... Ahoj.

Cvok... Teda Čok.

9. srpna 2010 v 15:47 | Habala |  Hudba
Nazdár!
Právě jsem se vrátila od babičky. Bydlí v Kladně, kde se každej rok koná nějaká slavnost melounů... Já nevim, mě to tam moc nebavívá, lidi tam vyřezávaj melouny a kytičky z marcipánu, utrácej za klobásy a letos i za údajně nejdelší špíz na světě - šestnáct metrů prej měl, chtěj si to nechat zapsat do ňáký knihy rekordů. Ale teda řeknu vám, že to je pěknej podfuk. Nebyl to jeden dlouhej špíz, ale několik asi tak třičtvrtěmetrovejch za sebou. Možná by to moh bejt rekord za nejvíc špízů v řadě... Pojďte, poskládáme za sebe rohlíky, třeba nás tam taky zapíšou... Achjo. No, aspoň maj lidi za co utrácet, (očividně jim nevadilo, že jim ty špízy asi dvě hodiny mokly).
No nic, zase kecám. Abych se dostala k tomu, co chci napsat - byli tam dva moderátoři, na jednom pódiu Čenský a na druhym Čok. Ten Čenský je asi inteligentní člověk, ale musim říct, že oproti tomu, co tam předváděl Čok, to byla nuda. Když jsme s babičkou k tomu pódiu, kde byl Čok, přicházely, akorát dozpíval a pak začal uvádět soutěže. A to byla sranda - všechno bylo hustý, kouř, maso, síla, hlína apod... Kouř nejčastěji. Jo, choval se (i vypadal) jako magor (když babička večer telefonovala s mámou, řikala jí: ,,No a uváděl to tam ten... Čok - tfuj, teď jsem chtěla říct cvok."), ale asi nebude tak blbej, jak to vypadá na první pohled, protože ta sranda, jakou si dělal ze soutěžících, nebyla nijak urážlivá, bylo to fajn. A když tam hrál táta s kapelou, prej je taky dobře uved... To jsem bohužel neslyšela.
No, proč to sem píšu. Zrovna nedavno jsme koukali s Oikem na tubě na nějaký videa toho Čoka, Kocába, Ringo Čecha... A docela se mi některý ty věci líběj, třeba tenhle riff, to je kouř. Ale Čok mi tam fakt připadá jako magor. Ale sólo na kytaru je taky kouř... Bohužel jsem nenašla, kdo je ten kytarista, nevíte někdo?


Tak zas ahojte, já si jdu hrát - tak jako včera se mi po kytaře snad ještě nikdy nestejskalo.
P.S.: Když jsme odcházely, Čok vylez ná pódium v takovym tom motorkářskym závoďáckym skafandru a s helmou na hlavě s tím, že teď bude soutěž v házení půlek melounů na terč a tím terčem bude samozřejmě on.
P.P.S.: Doufám, že vy tam na jihu a východě a jihovýchodě nemáte potopy... Jaký tam vůbec máte počasí?

Whispering a Prayer

5. srpna 2010 v 20:50 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Nazdár, nazdár...!
Tak dneska bych vám chtěla pustit zase jednu věc od pana Vaie. Teda... Ono záleží samozřejmě na vás, jestli si to pustíte, ale byla bych ráda, kdybyste si to poslechli, aspoň jednu z těch verzí nebo aspoň kousek. Jeden člověk na youtube napsal, že to je jedna z nejkrásnějších věcí pro kytaru, co kdy byly složeny, a určitě mu musim dát za pravdu. (Jeden tam taky psal, že doufá, že Vai píše něco podobnýho na jeho (toho člověka) pohřeb. To mě pobavilo.) No, možná je to takový trochu... Jak to říct, přeslazený? Asi jo. Je to přeslazený. Ale i přesto se mně to líbí... V jednoduchosti je krása, že jo.
 Jak už jsem psala vejš, dám sem dvě verze - první se mi po zvuku líbí víc, ta je z roku 2001, druhá z roku 2007 je s houslema a je mi líto napsat, že se mi líbí míň než ta první, takže to psát nebudu, ale každopádně tam Steve hraje víc takovejch těch technickejch machrovin a fakt mě baví to sledovat... (Třeba ke konci, nějak po šestý minutě, jak je s tou kytarou dole, tak to zní, jako kdyby volala o pomoc nebo něco takovýho, a pak jak to zvedne... Suprovej moment. Celý je to suprový.)Mimochodem, taky se vám stává, že si chcete na blog něco dát, ale pak na to zapomenete a pak už na to kašlete...?
Dobrou noc...

Little Wing

3. srpna 2010 v 18:26 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Nazdár, jak žijete?
Napadla mě jedna věc, na kterou bych se vás chtěla zeptat - o některých z vás to vim jenom tak polopřibližně, o některých vůbec - na jaký nástroje hrajete (kdyžtak ještě by mi zajímalo, kdyby to byla například ta kytara, třeba i jakou má (nebo maj, pokud jich máte víc) barvu, jaký má (nebo maj) snímače (- nebo jestli snímače nemá, protože je akustická a nebo protože jí je někdo vydloubnul), z jakýho je dřeva a tak.. Zkrátka všecko, ať si to můžu líp představit.), popř. na jaký nástroje jste se učili hrát v dřívějši době a proč jste s tím skončili. Jo a jestli jste někdy hráli na nějaký jiný pěkný nebo ošklivý ale taky zajímavý nástroje, i kdyby jste si to jednou zkusili třeba v nějakym krámě nebo u někoho, ale pak už jste se k tomu nedostali... Tak se mi tu, prosím, rozepište, jo? :) Prosím.

A dám si sem jednu písničku... Hodně pěknou. Hendrixovu Little Wing, tu určitě všichni znáte jak svý boty, a jestli ne i víc.. Už jsem si jí sem dávala, ale to je asi dávno a navíc to byly covery od Vaie a od G3. Teď jsem se jí začla učit zahrát podle Jimiho a vůbec mi to nejde, a to jsem teprv na začátku, ale aspoň jsem se do ní díky tomu zase zažrala. Opravdu je hodně pěkná a Jimi byl génius.
Taky jsem narazila na pěknej cover od Stevieho Ray Vaughana (snad to skloňuju správně). Je k tomu pěknej klip, některý záběry stojí za to vidět, tak se kdyžtak koukněte taky, je tady na tý adrese -> http://www.youtube.com/watch?v=UdYRzH10L2M
Tak zas ahojte... A pište.

Ňáká pani Růžová

1. srpna 2010 v 16:33 | Habala |  Hudba
Tak zas jednou něco novějšího.
Určitě už jste slyšeli o zpěvačce Pink (nebo teda P!nk, mě se to s tim vykřičníkem nelíbí)... Pro mě je to jedna z těch novejch, který ještě tak nějak uznávám. Sice neposlouchám, ale uznávám. Jednou mi maminka koupila nějaký DVD s jejím koncertem, co vyšlo v novinách, a docela to i šlo (kdyby ze sebe taky nedělala prostitutku, Hlaváčku... To mě na tý dnešní hudbě mrzí nejvíc - že už to neni tolik o hudbě. No to je teď fuk. Tahleta pani, která vlastně nevim, jak se jmenuje, má docela dobrej hlas, vážně. Teď jsem na troubě narazila na nějaký video, jak zpívala Babe I'm Gonna Leave You od Zeppelinů a musim říct, že se mi to líbí... Teď jsem chtěla napsat, že na originál to samozřejmě nemá, ale tak mě napadá, že to se vlastně ani nedá srovnávat. Ale je to dobrý. Zkuste si to pustit.

Ten kytarista se podle komentátorů videa jmenuje Justin Derrico.
A jestli se vám to nelíbí, tak mi to promiňte. :)