Listopad 2010

Freddie a Jimi

29. listopadu 2010 v 15:09 | habala |  Asi nezařaditelné...
Nazdár!
Tak taky sepíšu oslavence. Jenom některý... Některý dva. Třiadvacátýho to bylo devatenáct let od chvíle, kdy Freddie veřejně potvrtil, že má AIDS, a den na to, chudák, umřel... A o pár dní později a o pár let (ba i desetiletí) dřív, 27. listopadu 1970, se nám udusil náš bůžek. Pýs, Jimi.

,,Mother Mother", 1969, zpívá Lonnie Youngblood.
Ogre Battle, starej známej živák - Hammersmith Odeon ze sedmdesátýho pátýho.
Nazdár! Přeju pěknej prosinec, bezpečnej sníh, hodně sněhuláků a hodně peněz na dárky.
P.S.: Je tu, prosím, někdo, kdo by mi vysvětlil, jak se hraje sweep picking? Já jsem totiž úplně blbě blbě blbá, nedokážu to ani z těch nejpolopatičtějších YouTubovejch videí pochytit...

Dream Theater

21. listopadu 2010 v 22:21 | Habala |  Hudba
Nazdár!
Hele, který album týhletý kapely byste mi doporučili?
Já je vždycky poslouchala spíš jen tak trochu okrajovějc (třeba z YouTube a jiných serverů, nebo jsem si stáhla jednu písničku, která se mi zalíbila...), ale teď jsem si nebezpečně hodně oblíbila celý to album Systematic Chaos, obzvlášť tyhle dvě následující skladby...

(Nelekejte se dýlky videa, tak dlouhý to ve skutečnosti neni.)
Úprava: tadyto mi nejde vložit, je to oficiální klip k Constant Motion, jinou verzi jsem na Tubě nenašla, tady je to totiž bohužel dost zkrácený. Ale tak aspoň něco. (Nebo zkuste tohle, hehe.)
...A začínám mít nepřekonatelnej pocit, že jsou fakt dobří. Tak mi, prosím, nějaký to album poraďte, vy, kdo je posloucháte... Fakt moc prosim a pěkně k tomu.
Dobrou noc.
P.S.: Ještě s jednim dotazem bych vás opravdu moc ráda obtěžovala... Někoho, kdo chodí do hudebky - chodí z vás někdo do hudebky?

Prachsprostý závisláctví!

16. listopadu 2010 v 22:45 | Habala |  Hudba
Nazdár po delší době.
Vím, že zase nebudu mít čas (chuť) sem něco dávat, tak tu shrnu víc věcí do jednoho článku, jo?
1) Hand Of Doom od Sabbatů, první věc, na který jsem poslední dobou závislá. Nejlepší věc na celym Paranoidu. Netřeba více slov, myslim...

2) Kytara, na tý jsem teď závislá jak nikdy předtím. V pátek jsme byli (Oik z donucení a kamarád Standa asi z donucení Oika) na koncertě dvou výbornejch kapel obsahujících dva výborný kytaristy. To je pak motivace...!
První byla místní Cabin Fever. To by člověk nečekal, že takovejhle machr (jo a David Hruška se jmenuje) se vyskytuje ve stejnym městě, jako ten člověk, kterej by to nečekal. (Hehe, až bude slavnej, budu se chlubit, že jsme s ním jako malí chodili na skauty. :) Sice si ho vůbec nepamatuju, jenom jméno, ale to už je fuk, to jde v tomto případě stranou, že jo...)
Druhá kapela byla o kousek cizokrajnější. Z trochu, ale fakt jen trochu předaleké Prahy Prahoucí přijel pan Petr Henych se svou kapelou G Bod. To byl taky nářéz! ...Akorát jsem, já blbá bábovka, byla docela unavená, takže jsem si to neužívala dostatečně... Chjó. Ale i tak jsem ráda, že jsem něco takovýho mohla vidět naživo. Pánové zahráli dokonce i Satch Boogie - ale jak! Klobouk dólu. Přála bych vám to slyšet.

3) Atlas Hub neboli fejzbuk. Závislá na tom ještě nejsem, ale už jen tím, že jsem si ho nakonec tedá taky založila, jsem zklamala...

4) Červený Trpaslík. Série za den... Teda včera první a dneska druhá a kousek třetí (díl Pozpátku je geniální). Na tom se vyplejtvá času... Ale je to sranda, tak co.

To je možná všechno. Tak se mějte hezky, jo?

Legendární koncerty

2. listopadu 2010 v 21:33 | Habala |  Hudba
Nazdár.
Mám na vás soutěžní otázku: kdybyste se mohli vrátit v čase na nějakej koncert, na kterej by to bylo?
Totiž, kdykoliv čtu něco o koncertech starejch Mothers Of Invention, řikám si vždycky, že bych to chtěla zažít, bejt u toho... A tyhle videa to jenom podporujou. Fakt mě mrzí, že to nejde (a pak prej že všechno jde, když se chce).
Son Of Suzy Creamcheese, ty dvě nahoře. Dole Call Any Vegetable.
(Kurňa, těm to zpívá!)
A ještě jedna Call Any Vegetable, tentokrát celá a hodně hodně hodně dobře znějící.

A ještě jsem před pár dny narazila na tůhlencto. (Možná to už znáte...) Jsou tam docela pěkný fotky. Vopravdu. (Teď jsem ráda, že už si neukládám do počítače každou dobře vypadající fotku svejch oblíbencůch, na kterou narazim, jako jsem to dělávala dříve. To už bysme měli přecpanej disk...)
Tak ahojte. A pochlubte se, kam byste jeli. Taky můžete poslat video či zvuk, kdyby se vám zachtělo. :)