Prosinec 2010

PF 2011

31. prosince 2010 v 15:43 | Habala |  Asi nezařaditelné...
Nazdár, nazdár!
Ráda bych vám všem popřála šťastnej a veselej dnešek a zejtřek a hlavně ten příští rok, ať se vám vydaří všechno, na co šáhnete a nebo na co jste šáhnout vždycky chtěli, ale nemohli jste se k tomu dokopat, zároveň ať se vám daří i to, na co vůbec sahat nemusíte a prostě to tak ňák samo vyjde ve váš prospěch... Zkrátka se koukejte mít celoročně fajn.
:)
pokus

,,Pavlicek neni clovek to je Autopilot.Ten jak spusti tak to jede"

30. prosince 2010 v 17:57 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
...napsal jakýsi Ejakulant tady. A že má recht.
Já jsem táááák blbá, že já jsem tu hezkou českou muziku nezačla objevovat už dřív, dyť je to většinou taková bomba. Nevim, do čoho se vrhnout dřív. (Snad mě to za chvíli nepřejde...) Momentálně jsem teda vržená do Stromboli, protože pan Pavlíček je fakt českosvětová špička a to první jejich dvojalbum je zatraceně dobrý.
,,Stromboli", Stromboli, Stromboli.
,,Rychloběžka", taky z dvojalba Stromboli. (A neni tak dlouhá, jak to píše, to jenom blbne movímejkr nebo youtube.)
A tohle sice neni od Stromboli, ale je to taky opravdu hodně hezky posluchatelný. ,,Jeden den v parku u Zlaté brány", Big Heads. Tahle je ale z toho DVD, který bylo natočený v roce 2006, jak Pavlíčka šoupli taky do síně slávy rádia Beat. (To dývko prej maji v Levnejch knihách.)

Tak nazdár.

P.S.: Nemáte někdo snář? Co znamená Zappu ve snu viděti? (To byl skvělej sen, von byl u nás ve škole a my se ho mohli ptát, na co jsme chtěli... Takže mi sám mistr vysvětlil úplně všecko, co jsem nechápala na polyrytmech + hromadu dalších "kravin" okolo nich, a to, prosím, englicky - a já mu rozuměla, to bylo snad nejdivnější na tom snu. Škoda, že si z tý lekce nic nepamatuju...) :))

Pražáci

25. prosince 2010 v 21:13 | Habala |  Asi nezařaditelné...
Nazdár!
Doufám, že jste měli opravdicky šťastný a veselý Vánoce. A taky doufám, že zbytek svátků u vás pokračuje ve stejném duchu, jako ty Vánoce - šťastně a vesele. No, jen se pochlubte, copak pěknýho jste ze svých blízkých vyloudili pod strom? :)
Já vyloudila (teda už k narozeninám) dort. Mňam. A s Oikem jsme (v tomhle případě naštěstí) dvojčata, tak nám táta - jelikož tohleto skorojubileum považujou za strašně důležitej věk (a maj recht, můžu si už dát pívo bez obav) - upek dorty dva, úplně stejný, úplně stejně velký (škoda, sem chtěla ten větší) a úplně stejně dobrý. Rychle mizej...
...To jsem nějak odbočila, hlavně jsem chtěla napsat, že jsem k tý velký slávě dostala knihu. Velkou. Je celá žlutá a jmenuje se Legendy ROCKU, podtitul to má Umělci, nástroje, mýty a historie padesáti let hudby mladých, jako autor je tu uveden pan Ernesto Assante, italský novinář a hudební kritik, jak vzádu píšou, a předmluvu to má vepředu a napsal jí Michal Prokop. Vcelku je teda spíš obrázková, ale ten úvod a rozdělení a rozškatulkování (který tolik nemám ráda) a popsání veškerý historie rocku od začátku do konce (jsou tam i dnešní Green Day a Coldplay a podobní) je docela zajímavý počtení. Ještě by to chtělo ňákou takovouhle bichli o bigbítu tajhlenc u nás... Mám sice pujčený z kníhovny Nárok na rock od pana Jiřího Vejvody (proč je to jiŘí, když je ta kniha celá slovensky), to jsou rozhovory s bigbítovými umělci, Excentrici v přízemí od hromady autorů, to je o tý osmdesátkový nový vlně, a od táty jsem si půjčila ještě Český jazz mezi tanky a klíči (1968-1989) od Lubomíra Dorůžky, kde jsou taky náznaky prvopočátků bigbítování, a všechna třa tato díla jsou stejňa zajímavá, jako ta knížka od Itala, ale nic z toho neni taková encyklopédie... Teď už jsem během hledání knih nebo jen jejich obalů kvůli autorům a přesnejm názvům zapomněla, proč to sem píšu. Když už tu o tom mám takovej odstavec, doporučuju vám to všechno k přečtení, aspoň něco z toho určitě zaujme. (Jo, to jsem asi chtěla, no.) Ale zároveň se chci zeptat - nevíte někdo o nějaký takový encyklopedii bigbítu? Nebo aspoň o něčem, co byste za encyklopedii bigbítu klidně označili?
Jo a Oik dostal taky knihu, je celá o Beatles. A je taky velká. Napsal jí Tim Hill a jmenuje se Beatles ...a byla hudba. Jo a ten Oik jeden, von mi dal pod borovici (nebo co to máme, je to bohužel umělý) plakát Dark Side of the Moon - tak velikej, že musela jít dólu polička. (Moc dík, Oiku!)
Já jsem dneska nějak ukecaná, promiňte, doufám, že to nečtete celý (to asi ani nejde)...
Hele, líbí se mi Pražský Výběr (ale ten II v žádnym případě a ještě jsem se nedopracovala k jejich jazzový éře, ale mám to v plánu!). Čok je cvok, Kocáb je (holt) Kocáb (nebo taky kravata, jen nevim, jestli malá, nebo velká v uvozovkách), Pavlíček je génius! Jak to všecko vymyslí a zahraje, to mi nejde do hlavy. A ten film o tom, jak je Pražákum HEJ!, je sranda. (A Zappa tam "nebyl"! Hehe.)

Olda je přítel můj (Zvuk tam je až po chvilce)
Proč jen já
Člověk bez talentu (to od 1:04 je nádhera)
Tak ahojte. A nezapomeňte se mi tu pochlubit!
P.S.: Co si myslíte o tomhle? http://www.thomann.de/gb/harley_benton_cg10x.htm Na doma dobrý, né? (Řekněte, že jo, prosim.)
P.P.S.: Málem bych zapomněla (až se za to stydim), sice jste to psali všichni a je to od vás hezký, ale tak já to tu chci a musim mít taky - jednaadvacátýho by ó pán velký génius geniální Frank Zappa slavil sedmdesátku. Škoda, no.

Všechna čest kapitánovi.

19. prosince 2010 v 12:35 | Habala |  Asi nezařaditelné...
Je to v háji, umřel Beefheart.
Don

Plastík pípl.

12. prosince 2010 v 16:25 | Habala |  Hudba
Nazdár!
Jenom tak... Vám chci předem popřát hezký svátky, šťastný Vánoce a tak. ...Takovýhle věci psát neumim, ale věřte, že i to stručný málo, co jsem tu vyloudila, myslím upřímně...:)
Po Vánocích snad zase budu aktivnější...
Jo a zalíbili se mi The Plastic People of the Universe. Zvlášť v týhle jim to hezky skřípe.

A koupila jsem - to s tim trochu souvisí - mý malý neteři k Vánocam knížku, je to Magor dětem od Magora Jirouse. Mě se to teda dost líbí, ale nevim, jestli jí se to bude líbit a jestli jí to mám vůbec dávat... Co myslíte? Je jí šest.
Ahoj.

Zappa!

4. prosince 2010 v 13:32 | Habala |  Hudba
Nazdár!
Tak dneska je to jubilejních 17 let ode dne, kdy tento bezvýznamný svět opustil významný Frank. Ach jo. Co by si asi myslel o facebooku, o zbraních, co střílí za roh, o Bushovi mladším, o Obamovi, o Hanně Montaně, o tom, co dělá Gail s jeho nahrávkama, nebo třeba i o ropný skvrně velikosti Mexického zálivu...?
Tahleta Jesus Thinks You're A Jerk, to je sranda, hlavně text (kterej je taky v tom vídeu), a ty pomalejší části se mi zdaj fakt docela nádherný.
Tak ahojte. Přeju hezkou druhou adventní neděli.