Leden 2011

Tádádádadatata atd.

30. ledna 2011 v 17:31 | Habala |  Kytaristi a jejich mistrovský díla
Nazdár!
Tykurvo tykurvo tykurvo. (Dávali Hrdýho Budžese nedavno. Ten je stejně geniální.) Koukam na ty stránky tý školy, na kterou jsem možná chtěla zkusit jít. Ale...tykurvo. Tam se nemám šanci dostat. Ta je pro hodně (!) chytrý (!!!) lidi s velkou (!!!!!) fůrou času. Chjo. Se bojim, že s tim vybíránim školy a hlavně přijmutím na nějakou budu mít docela problémy...
Co vy, co vás to taky v budoucnu čeká, už máte jasno, kam to bude?
Tfuj. Aby tu bylo taky něco aktuálnějšího, i když se to týká spíš už konce minulýho roku: kolem pana Vaie se konečně dějou docela zajímavý věci - konečně nahrává album, například. Teda prej. Po šesti letech. Taky konečně zase koncertuje, a to dokonce s orchestrem, juchů. To, co udělali l.P. 2005 s těma symfonickema Holanďanama dopadlo skvěle. Tohle je z toho. The Attitude Song.
A ještě ukázka toho novýho - trochu je občas něco slyšet tady. (I když většinu tam prokecá, je to dohromady pár vteřin...) Tak jsem na to zvědavá. Snad to někde nahrajou.
A druhá aktuální věc: je konec ledna a Čiknfůti pokračujou v nahrávání druhýho alba. Čerta nakreslit neumim a zdi ničim nerada, ale bojim se, že po tadytom albu a možná nějakym turné to zabalej...
Zajímavý - vždycky, když se pokusim dát sem něco aktuálního, je to furt to samý. :)
Ahoj.
P.S.: Monty Pythonův smysl života je asi nejdivnější film, co jsem kdy viděla.
P.P.S.: Jé, voni zase rozchodili frankmontag.com!

Rychlej článek v podstatě o ničem

22. ledna 2011 v 14:19 | habala |  Asi nezařaditelné...
Nazdár.
To je pro dnešek asi všecko, tak zas ahojte.
P.S.: Choďte, prosim, teda jste-li zaregistrováni na seznamutečkacézet, sem,ať jim to neumře. Založil to nějakej chytrej člověk, kterýmu došlo, že na tom seznamu umělců tam vlevo je málo lidí, kteří něco umí/uměli.
P.P.S.:

Zappa zasejc

15. ledna 2011 v 20:34 | habala |  Hudba
Nazdár!
Viděla jsem něco, co jsem nikdy vidět neměla.
Ano prosim, jsou to ty kousky kousků z Roxy z roku 1973. Jak tam hráli Mothers. Ta nejlepší sestava Mothers, co kdy byla, mimochodem. Nebo teda aspoň mně se to přibližně takhle líbí nejvíc. No to je fuk, kdo to neznáte, zkuste si to pustit, ale bacha, vystavíte se tím riziku, že se vám to možná bude líbit, a pak budete určitě nenávidět Gail Zappovou, která to má celý u sebe a né a né to vydat. (I když někdo před šesti měsíci v youtubovejch komentářích psal: ,,I spoke to Dweezil about it after a ZPZ show and he told me they are working on them even now," ale pokračuje slovy ,,who knows if that's true or if they will ever be released." Sáděra.)
Na tři části Dupree's Paradise, jediná, která je k slyšení celá (resp. jediná, kterou jsem našla), bohužel nakouskovaná natřikrát. Ale i tak je to ... ! (nenapadá mě vhodný slovo)
Dám sem jenom první, další části následujou.
A ještě ukázka, škoda, že jsou tam ty výstřižky tak kraťoučký. Ale ten, kdo mi řekne, z čoho je ten výstřižek, jak začíná těsně po druhý minutě, dostane plus. Za tři plusy jednička! (A kdo mi řekne, kde se toho z toho dá vidět víc, dostane tu jedničku rovnou.)

Ahojte.

Dlouhý P.S. pro dnešní den, nečtěte ho, páč je tu zbytečný: Táta míval plakát Zappy na záchodě. Lépe řečeno ,ten plakát Zappy na záchodě'... Možná ten kus papíru ještě existuje, ale netroufám si představit, v jakym stavu, měl ho prej totiž v Oregonu, chatičce u Berounky, a už je to asi dvacet let, ale to jen podle toho, že to pamatuje i máma, takže ono to bude i víc... "Bohužel" ho tam měli spíš jen tak pro srandu, protože když jsem se jednou táty ptala, jestli to taky poslouchal, řek, že se mu to tenkrát moc nelíbilo. Škoda. :)

Ramble On

9. ledna 2011 v 16:25 | Habala |  Hudba
Nazdár!
Už jsem tu dlóuho neměla nic od Zeppelinů, co?
Já vim, ono je těch klasik, kterejm se tu poslední dobou moc nevěnuju, víc, ale tak když má dneska ten další pán polobůžek Jimmy Page to 67. (teda aspoň doufám - narodil se roku 1944) výročí narození, tak bych aspoň ty LZ tomuhle blogu měla připomenout.
Tak kterou?
Asi tudle. Ta je fajn. A asi předvčírem mi furt hrála v hlavě.

Jo a taky měl včera narozeniny ten Bowie a taky by je měl Elvis, kdyby neřikali, že umřel.

P.S.: Znáte ten seriál Monty Python's Flying Circus? Jestli ne, nechci vás nutit, ale koukejte se někde na kousek podívat. Mně to teď furt pouští Oik a musim říct, že to je mnohem větší prdel než celej ten Červenej Trpaslík.
P.P.S.: Místy hodně zajímavý stránky - http://www.ustrcr.cz/

Svoboda

2. ledna 2011 v 12:42 | habala |  Hudba
Nazdár!
Tak jaký to je, psát najednou 2011 místo 2010?
Mě to čeká od zejtřka. Jo - všichni, komu zejtra začíná škola (a vy, kdo už musíte tvrdě makat, pro vás to platí taky), držte se a hodně štěstí, zdraví.
Heleďte, na tohoto pána Milana Svobodu jsem narazila včera v jedný knížce a zaujal mě tak, že jsem na něj následně narazila i na YouTube a hned první věc, co jsem si tam pustila, mi pěkně vytřela zrak (teď mi došlo, že bych si měla umejt ty fleky na brejlích...), jmenuje se to asi Stewed Plums a hraje to ten Prague Big Band.

Tak sbohem a šáteček.

A jako obvykle ještě P.S.: Nevíte o nějakym programu, kterej umí stahovat z YouTuby? A klidně třeba (nejlíp) jenom zvuk...