Srpen 2012

Krausberry

19. srpna 2012 v 13:17 Asi nezařaditelné...
Nazdár!
Včerejší koncert Krausberry na Stromovce v Lounech byl fakt zážitek. Nejdřív to vypadalo, že nepojedu, protože všem, co řikali že pojedou, do toho něco vlezlo, ale nakonec se mnou jel tatínek a Fidánek (naše malá ušatá chlupatá uožťomilá šelma psovitá). A byl to nářez! A sranda... Například, když se kytárista Mário Císař bavil s bumbacákem Zelím a Kraus se do nich pustil, co to jako má bejt, jestli prej sou v hospodě nebo na koncertě, že před nima stojí stovka lidí a oni si tu začnou takhle vykecávat, a že to fakt neni normální, že už ho takhle serou třicet let... A tak. :) Akorát to bylo krátký, škoda.
A víte, co bylo skvělý? Jo, přesně to. To, že Šiksa a Gadžo, která mě dřív moc nechytla, se stala naživo tak neskutečnou bombou... Oni tam totiž na konci hráli fůrt dokola to, co tady začíná těsně po třetí minutě, hráli to snad půl hodiny a s každym opakovánim to byl větší a větší a větší mazec.
Nejvíc mě ale stejně dostaly tyhle. Ty prostě miluju.
http://www.youtube.com/watch?v=puIsh1hyvLE - Táhne mi na čtyřicet - Martin Kraus řek na úvod něco jako: ,,Teď umíme jednu fakt hezkou věc. Teda když se nám povede, tak je hezká... Když ne, tak... To bude blbý. Ale snad by se nám povést měla. Včera jsme ji zkurvili, takže podle pravděpodobnosti to dneska vyjde." (A povedla se.)
Jo a ještě jedna věc. Kraus je fakt skvělej. I přes to, že je po takový blbý nemoci, z něj leze tóóólik energie... Fakt. Sice si dali asi tak v půlce koncertu přestávku, ale stejně ještě těsně před ní skákal po podiu a vůbec na něm nebylo znát, že by nějakou přestávku potřeboval. A navíc si na nic nehraje, klidně vleze jen tak mezi lidi, nebo během písničky, kterou nezpívá on, ale Mário, si sedne na schůdky k dětem a plácá si tam s nima... To, kdyby viděli Suchý nebo Petr Janda... :D
Akorát je mi na tom všem líto, že nezahráli Ohníčky a že jsem neslyšela ,,Je to chlupatý!" neboli Na větvi celou, tu hráli jako první. Ale zato Mumumumumůstek byl...
P.S.: Nějak nezvládám sem dát video... Co to je sakra definice média?! (A já se těšila, že spolu s odmaturováním a tím pádem i ukončením studia na gymplu a tím pádem i ukončením "studia" fyziky a matiky se už nikdy nesetkám se slovem definice!)
P.P.S.: Jo a hezký taky bylo, když Kraus donutil Lábuse (Vladimíra Drápala, ředitele lounskýho divadla a mozek a srdce Guerilla Records), aby s ním zazpíval aspoň Skákal pes.