Listopad 2013

Banned From Utopia - neštěstí v štěstí

21. listopadu 2013 v 14:56 Asi nezařaditelné...
Blues CZ, Blues CZ, Blues CZ, Blues CZ, Blues CZ, Blues CZ, Blues CZ...! Všichni sledujte tyhle stránky na fejzbuku. Už se mi tam podruhý podařilo vyhrát lístky na zážitek. Tentokrát to bylo na koncert Banned From Utopia, kapely složený z bejvalejch muzikantů Franka Zappy. Hráli samý zappoviny a byl to neskutenej nářez (nečekaně). Bylo to v Brněnskym Metro Music Baru, ostatně oni sami si to tam i natočili a zrovna tu, která byla jednou z nejnářezovějších (City Of Tiny Lites), račte slyšet:
Blbý tam bylo to, že tam bylo, jak je ve videu vidět, narváno ode zdi ke zdi, člověk se tam prakticky nepohnul, zkuste si představit ten vzduch, tu ,,atmosféru". Takže Jacqueline, která byla tak hodná a žujná a freddie a jela se mnou, se udělalo šoufl. A mně taky. Šly jsme si pak sednout na schody ke dveřím a najednou mezi těma venjdoucíma lidma procházeli i všichni ti géniové - Ray White, Mike Miller, Robert Martin, Albert Wing, Tom Fowler, Ed Mann i Morgan Agren! A než mi došlo, že už se tam dá trochu dejchat, že už je mi zima, že bychom už mohly jít dovnitř, že tam na těch schodech asi překážíme a ŽE TOTO PANSTVO PROCHÁZÍ KOLEM (?!?!??!!), byli fuč. Jen jsem ze sebe vykoktala něco jako ,,héj, it vos grejt", ale stejně mě neslyšeli nebo dělali že neslyší... Tom Fowler jenom nějak divně koukal a pak začal řikat Rayovi něco jako ,,the best thing about being a musician is-" a ztratil se v nedoslyšnu a Mike Miller nám řek jenom: ,,Hi, girls!"...a taky byl v tahu. Šli metr ode mě, všichni, a já nemám ani jedinej podpis, ani trsátko, nic. PITOMÝ VEDRO, PITOMÍ KUŘÁCI A PITOMÁ BLBÁ ŽÁDNÁ KLIMATIZACE!!! (anebo nefunkční nebo bezvýznamná)
Po nich ještě nastoupil Frank Zappa Quartet. "Významní" nebo vzdálení fanoušci odešli a na tenhle revival (až je mi líto to takhle nazvat) tam pařili skuteční nadšenci. Možná škoda, že nehráli na začátku...
Mimochodem.... Brno je fajn fajn fajn... fajnový (až na orloj a cenu plzeňskýho pivínka)